Se změnou ročního období přichází i změna obuvi. Zimní boty už dávno leží někde hluboko ve sklepě v krabici a čekají opět na svou sezónu. Tenisky, sandály, mokasíny či pantofle. Obuv, kterou dennodenně používáme a vlastníme v několika párech. Ale kam všechny boty uskladnit aby byly rychle po ruce? Určitě na botník.
Při koupi botníku bychom měli myslet na velikost a jeho umístění. Počet bot nám komplikuje výběr botníku. Mnohočetná rodina má s uskladňováním bot větší problém než bezdětný pár. Boty tak končí v krámě na regále nebo zahrabané někde na půdě. Dnes nevíme odhadnout kolik párů bot budeme v budoucnu potřebovat. Ale botník je vždy obydlený botami, které právě danou sezónu využíváme.
Pokud se chystáte zakoupit botník, můžete si vybrat např. klasický otevřený botník. Z hlediska nákladů se jedná o nejlevnější řešení a provedení může být dřevěné, plastové nebo kovové. Botník můžete buď postavit do předsíně případně pověsit na zeď a vytvořit tak odkladný regál. Patrnou nevýhodou tohoto typu botníku je uskladnění mokré a špinavé obuvi.
Pokud vaše předsíň nedisponuje dostatkem prostoru na řadu přichází vyklápěcí botník, který je méně náročný na prostor. Získáte tak přehlednost a uspořádanost díky vyklápěcím poličkám. Pokud však disponujete vyššími botami, jako jsou holínky, uskladnění takové obuvi je pro tento druh botníku docela problematické. Když u vás převažuje nižší obuv, tento typ botníku bude pro vás určitě vhodný. Jelikož botník má tvar podobný komodě či skříňce můžete jej ozdobit různými dekoracemi jako vázou, soškou nebo dekorativní mísou.
Mezi nejoblíbenější typ botníku patří odkladný prostor v podobě regálu s poličkami a dvířky. Je to nejpraktičtější typ botníku. Hravě kdykoliv odložíte své boty do regálu a už nikdy nebudete mít nepořádek ve své obuvi.
Další články
Mohlo by vás zajímat
Související produkty s článkem