Původ drátování můžeme datovat až do doby bronzové, kdy se dráty využívali k výrobě různých předmětů, zejména šperků. Byla to velice drahá záležitost. Takové výrobky si mohli dovolit jen ti nejbohatší. A jak je na tom drátování ve 21. století?
Drátování bylo velice populární, rozmohlo se do celé Evropy díky tzv. dráteníkům neboli vandrákům. Víme, že prodávali všelijaké předměty a nabízeli po vesnicích svoje služby. Drátování se stalo oblíbeným řemeslem. Díky druhé světové válce šlo řemeslo do ústraní. Přežilo jenom mezi pár nadšenci, pro které se stalo koníčkem.
Ve 21. století se drátování objevuje jako zajímavá technika u doplňků a dekorací. S takovou myšlenkou přicházejí přední designeři, kteří tento námět a krásu drátování chtějí opět ocenit. Zaměřují se především na mísy a svítilny, kde tato technika nejvíce vynikne. Takové doplňky mohou navázat v interiéru romantickou atmosféru, i když zrovna není večer. Svícnům to jde snadněji, když se zapálí svíčka, jemné a hřejivé světlo prochází mezi dráty a vytváří tak příjemnou atmosféru v interiéru. U mís z drátu můžeme očekávat, že splňují dvě velice potřebné funkce. Tou první je to, že když do ní položíte jakékoli ovoce, bude vypadat ještě lépe, tím splňujeme praktickou stránku věci. Nesmíme však opomenout to, že i taková mísa bude krásným interiérovým doplňkem.
Štítky: Bytové dekorace, Bytové doplňky a dekorace, Designové doplňky, Kuchyňské doplňky, Stolování
Další články
Mohlo by vás zajímat
Související produkty s článkem